Enola B är en stilren vägg- och taklampa med ett minimalistiskt och tidlöst uttryck. Den koniska skärmen ger lampan en elegant karaktär och gör den idealisk för riktad accentbelysning i både moderna hem och offentliga miljöer. Lampan är tillverkad i aluminium och stål och finns i flera olika färgutföranden för att enkelt kunna anpassas till olika interiörer. Tack vare GU10-sockeln är den kompatibel med både halogen- och LED-ljuskällor, vilket ger flexibel och energieffektiv belysning. Enola B är avsedd för anslutning till 230V och passar lika bra i hallen och köket som i vardagsrum eller korridorer där du vill skapa ett stilrent och fokuserat ljus.
Vi expanderar med en ny butik på Lidingö. Välkommen från 5 september!
Enola B vägglampa svart
1 199 kr
Beställningsvara, leveranstid ca 2-4 veckor.
- FRI FRAKT över 999 kr till ombud
- Säker betalning med Klarna
Beskrivning
Detaljer
| Artikelnummer | 1000729 |
|---|---|
| Material | Aluminium, stål |
| Färg | Svart |
| Höjd | 11,5 cm |
| Djup | 12,5 cm |
| Diameter | 6,8 cm |
| Ljuskälla | GU10 50W |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Sladdlängd | Fast installation |
Fler färgerBellaliteEnola B vägglampa vit
1 199 kr
Bellalite
Bellalite AB är ett import- och grossistföretag inom belysning med en huvudsaklig försäljning till företag i ljus- och elbranschen. De är marknadsledande inom professionell belysning i Sverige.









