Enola B är en puristisk vägg- och taklampa med en konstruktion i aluminium och stål. Det justerbara lamphuvudet kan både roteras och vinklas, vilket gör det enkelt att rikta ljuset exakt dit det behövs och skapa flexibel belysning i rummet. Armaturen är utrustad med GU10-sockel och ansluts direkt till 230V nätspänning. Enola B kombinerar ett rent, minimalistiskt formspråk med praktisk och anpassningsbar ljussättning.
Vi expanderar med en ny butik på Lidingö. Välkommen från 5 september!
Enola B WL Up-Down vit
1 389 kr
Beställningsvara, leveranstid ca 2-4 veckor.
- FRI FRAKT över 999 kr till ombud
- Säker betalning med Klarna
Beskrivning
Detaljer
| Artikelnummer | 151801 |
|---|---|
| Material | Aluminium, stål |
| Färg | Vit |
| Höjd | 22 cm |
| Djup | 8,5 cm |
| Diameter | 6,8 cm |
| Ljuskälla | GU10 50W |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Sladdlängd | Fast installation |
Bellalite
Bellalite AB är ett import- och grossistföretag inom belysning med en huvudsaklig försäljning till företag i ljus- och elbranschen. De är marknadsledande inom professionell belysning i Sverige.







