Dorisa är en stilren spegelarmatur med modern LED-teknik, utvecklad för att ge funktionell och behaglig belysning i badrummet. Den smala lampdelen monteras enkelt på spegel eller skåp med hjälp av ett praktiskt fäste anpassat för tjocklekar mellan 3 och 6 mm. De integrerade LED-ljuskällorna ger ett mjukt och jämnt ljus med minimal värmeutveckling, vilket skapar en komfortabel och energieffektiv belysning för daglig användning. Armaturen finns i två olika färgutföranden för att enkelt kunna matcha olika badrumsstilar. Dorisa ansluts direkt till 230V via inbyggd LED-driver och levereras med integrerad LED-belysning.
Vi expanderar med en ny butik på Lidingö. Välkommen från 5 september!
Dorisa 30 spegelbelysning krom
1 699 kr
2 st
- FRI FRAKT över 999 kr till ombud
- Säker betalning med Klarna
Beskrivning
Detaljer
| Artikelnummer | 1000777 |
|---|---|
| Material | Metall |
| Färg | Silver |
| Höjd | 4 cm |
| Djup | 12 cm |
| Längd | 30 cm |
| Ljuskälla | Integrerad LED 5,2W, 280 lm, 4000K |
| Ljuskälla ingår | Ja |
| Sladdlängd | Fast installation |
| Övrigt | IP44 |
Bellalite
Bellalite AB är ett import- och grossistföretag inom belysning med en huvudsaklig försäljning till företag i ljus- och elbranschen. De är marknadsledande inom professionell belysning i Sverige.










