Enola B CL 1 är en puristisk vägg- och taklampa med ett stilrent och minimalistiskt uttryck. Armaturen är tillverkad i aluminium och stål och det justerbara lamphuvudet kan både roteras och vinklas, vilket gör det enkelt att rikta ljuset exakt där det behövs och skapa flexibel accentbelysning i rummet. Med integrerad GU10-sockel är Enola B kompatibel med högvoltljuskällor och redo för direkt anslutning till 230V nätspänning. Lampan kombinerar funktionell belysning med ett rent och arkitektoniskt formspråk
Vi expanderar med en ny butik på Lidingö. Välkommen från 5 september!
Enola B CL 1 vägglampa/spotlight svart
1 079 kr
Beställningsvara, leveranstid ca 2-4 veckor.
- FRI FRAKT över 999 kr till ombud
- Säker betalning med Klarna
Beskrivning
Detaljer
| Artikelnummer | 152010 |
|---|---|
| Material | Aluminium, stål |
| Färg | Svart |
| Höjd | 12,5 cm |
| Djup | 12,5 cm |
| Diameter | 6,7 cm |
| Ljuskälla | GU10 50W |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Sladdlängd | Fast installation |
Bellalite
Bellalite AB är ett import- och grossistföretag inom belysning med en huvudsaklig försäljning till företag i ljus- och elbranschen. De är marknadsledande inom professionell belysning i Sverige.







